12:52 / E Diele, 15 Prill 2018

11 tifozA� tA� lA�nduar nga dhuna nA� derbin e Beogradit (Video/Foto)

Rreth 11 tifozA� kanA� pA�suar lA�ndime tA� rA�nda nA� dhunA�n e derbit tA� Beogradit, transmeton IndeksOnline.

Degjeneron sA�rish nA� dhunA� derbi i kryeqytetit tA� SerbisA� mes Crvena Zvezdas dhe Partizanit tA� Beogradit. Skena tA� frikshme nga tribunat e stadiumit a�?Marakanaa�?, ku tifozA�ritA� e tA� dyja skuadrave shfaqen duke u pA�rleshur me njA�ra-tjetrA�n apo duke hedhur mjete tA� forta dhe pirotenkine.

Crvena Zvezda fitoi me rezultatin 2-1, praktikisht duke e siguruar titullin kampion, pasi rivalA�t e pA�rjetshA�m kanA� mbetur 9 pikA� pas.

NjA� sfidA� qA� pA�rfundoi pas thuajse 10 minutave shtesA�, me dy lojtarA� tA� ndA�shkuar me kartonA� tA� kuq, njA� pA�r A�do skuadA�r nA� minutA�n e 99-tA�, pak pasi Ozegovic i Partizanit shkurtoi 2-1 me 11-metA�rsh.

A�shtA� e pamundur qA� derbi i Beogradit tA� pA�rfundojA� pa incidente, edhe pse masat qA� merren nga forcat e rendit janA� gjithnjA� ekstreme. Ultrasit e tA� dyja skuadrave kanA� arritur tA� A�ajnA� rrethimet, duke u pA�rleshur me njA�ri-tjetrin, por fatmirA�sisht nuk raportohet pA�r viktima.