21:25 / E Martë, 17 Shtator 2019

11 vjeçari shet perime para se të shkojë në shkollë, për të paguar shpenzimet e vëllaut të sëmurë

Një djalosh 11 vjeçar shet perime çdo ditë para se ai të shkoj në shkollë për të paguar faturat e mjekimit të vëllaut të tij të sëmurë, derisa ai ka dhuruar palcën e eshtrave të tij për të shpëtuar jetën e tij.

Yan Yihang, 11 vjeçar nga Kina ka dhuruar qelizat e palcës së tij për shërimin e vëllaut të tij që vuan nga një sëmundje e gjakut, shkruan Daily Mail, transmeton Indeksonline.

Yihang hugs his seven-year-old brother, Yan Ce, while visiting him in a hospital in Zhengzhou

Ai po ashtu për çdo ditë merret me shitjen e perimeve me qëllim fitimin e të hollave për kurimin e vëllaut të tij.

E gjithë këtë Yan e bënë para se të shkoj në shkollë.

Yihang's mother (middle) was touched after the boy pulled out a bag of money from his schoolbag while visiting his younger brother (right). He earned £134 in four months

Yan që është vetëm 11 vjeçar dhe është i vendosur që të ndihmojë familjen e tij dhe të përmirësojë gjendjen e tyre.

The determined boy says he wants to use his own hands to change his family's fortune

Perimet të cilat Yan i shet kultivohen nga familja e tij dhe për shitjen e tyre ai çdo ditë zgjohet në ora 5 të mëngjesit, derisa thotë që ka një dashuri të pakushtëzuar ndaj familjes së tij./Indeksonline/