15:23 / E Enjte, 18 Prill 2024 / S Z

Ministria e Shëndetësisë në Gaza: Afro 40 mijë palestinezë janë vrarë deri tani nga Izraeli

Ministria e Shëndetësisë në Gaza ka thënë se të paktën 33 mijë e 970 palestinezë janë vrarë tani nga Izraeli në Gaza.

Në njoftimin e kësaj ministri thuhet se që nga fillimi i luftës janë plagosur 76 mijë 770, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Ministria nuk bën dallim mes civilëve dhe luftëtarëve në raportet e saj, por thotë se shumica e të vrarëve janë gra dhe fëmijë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrta