09:18 / E Enjte, 29 Nëntor 2018 / indeksADMonline

22 foshnje sillen në jetë për 28 nëntor, dy nga nënat lindën binjakë

20 lindje janë realizuar ditën e djeshme në Kosovë.

Pikërisht më 28 nëntor në jetë u sollën 22 foshnje, meqë dy prej nënave lindën binjakë.

Sipas shërbimit spitalor të QKUK-së, nga numri i përgjithshëm i lindjeve, tetë ishin meshkuj dhe 12 femra.

10 nëna lindën për herë të parë dhe 4 lindje të tjera u kryen me operacion./Indeksonline/

Temat: