22:47 / E Diele, 23 Shkurt 2020

28 vjeçarja: I fejuari më rrahu me radiator, kur kuptoi se zbulova tradhëtinë e tij!

Mësuesja e jogas, Sophie Eyres, 28 vjeçare ka treguar se si ishte kërcënuar dhe rrahur nga i fejuari i saj Samuel James pasi që kishte zbuluar se i dashuri i saj e kishte tradhtuar, shkruan The Sun, transmeton Indeksonline.

 Samuel James proposed to Sophie Eyres in November 2018

Për fat të saj ishin fqinjët ata që kishin lajmëruar policinë dhe pastaj këta të fundit e kishin shpëtuar Sophien.

James e kishte pranuar se kishte tradhtuar të fejuarën e tij, mirëpo e kishte fajësuar pikërisht të fejuarën e tij, Sophien.

Ai e kishte goditur me radiator duke i shkaktuar kështu lëndime të mëdha në fytyrë dhe pjesë të ndryshme të trupit.

 Sophie pictured after being attacked by her fiance

Ata ishin njoftuar në mars të 2018-s, dhe pas një periudhe kohore ai i kishte propozuar për fejesë.

James është vënë para drejtësisë, ku gjykata në Cambridhe Crown e ka shpallur fajtor për tre akuza. Ai po ashtu nuk mund t’i afrohet Sophies për 10 vite./Indeksonline/

 Bully James would regularly beat Sophie and threatened her with a knife in the past
 A bruise on Sophie's arm caused by one of James' many attacks