16:48 / E Hënë, 27 Mars 2023 / LB

7 lojtarëve të Real Madrid u mbarojnë kontratat në qershor

Gjashtë lojtarë kyç të Real Madridit dhe një zëvendësues mund të largohen nga klubi brenda 90 ditëve të ardhshme kur skadon kontrata e tyre.

Le të shohim për cilët lojtarë po flasim:

1. Karim Benzema

2. Toni Kroos

3. Marco Asensio

4. Luka Modric

5. Dani Ceballos

6. Nacho Fernandez

7. Mariano Diaz.

Sipas Marca, Real Madrid synon të fillojë bisedimet për rinovimin e kontratës me disa nga lojtarët. Mund të supozojmë me siguri se klubi do të vazhdojë të bashkëpunojë me më shumë se gjysmën e lojtarëve nga kjo listë. abcnews.al