08:49 / E Enjte, 13 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

7 të vdekur dhe dhjetra të lënduar pas përplasjes së trenave në Turqi

Të paktën 7 persona kanë vdekur dhe disa të tjerë janë lënduar pas një aksidenti hekurudhor në Turqi.

Aksidenti ka ardhur pasi në tren i shpejtë është përplasur me një lokomotivë që lëvizte përgjatë binarëve të njëjtë.


Guvernatori i Ankarasë Vasip Sahin tha se treni me shpejtësi të lartë kishte goditur një lokomotivë që kryente inspektime të pista.

Ai shtoi se përpjekjet e kërkim shpëtimit janë duke vazhduar./Indeksonline/