17:54 / E Shtunë, 14 Prill 2018 / indeksADMonline

a��FitojnA� Prishtina, Llapi dhe Drenica

KanA� pA�rfunduar tri ndeshjet qA� ishin nA� plan tA� zhvilloheshin sot. Skuadrat tA� cilA�t arritA�n tre pikA� tA� plota janA� Prishtina, Llapi dhe Drenica.

Prishtina ka mposhtur skuadrA�n e BesA�s, nA� ndeshjen e zhvilluar nA� stadiumin e PejA�s.Golin e vetA�m pA�r tre pikA�t e radhA�s e shA�noi Ahmed Januzi nA� pjesA�n e parA�, pas njA� dalje tA� gabur tA� gardianit tA� BesA�s.

Llapi ka arritur njA� fitore shumA� tA� vlefshme nA� luftA�n pA�r kreun e tabeleA�s. Llapi shA�noi fitore nA� cilA�sin e musafirit ndaj LirisA�. Dy golat nA� pjesA�n e dytA� ja dhuruan tre pikA� tA� plota skuadrA�s sA� BatatinA�s. E tA�ra A�ka arriti tA� bA�nte skuadra e LirisA� A�shtA� goli i shA�nuar nga Mevlan Zeka. NA� ndeshjen tjetA�r tA� zhvilluar nA� DrenicA�, skuadra e DrenicA�s ka arritur tA� shA�noi njA� fitore shumA� te rA�ndA�sishme nA� luftA�n pA�r ti ikur barazhit.Drenica e mposhti Flamurtarin me rezultatin 1 : 0./IndeksOnline/