14:25 / E Martë, 07 Shkurt 2023 / k.v

“A kanë vdekur apo janë gjallë?”: Mijëra të zhdukur pas tërmeteve në Turqi

Mijëra persona kanë vdekur pasi dy tërmete të fuqishme goditën Turqinë brenda 12 orësh gjatë 6 shkurtit.

Operacionet e kërkimit dhe shpëtimit po vazhdojnë nëpër vendbanimet e prekura nga tërmetet, ku janë shembur shumë ndërtesa, nën rrënojat e të cilave besohet të kenë mbetur të ngujuar shumë njerëz./REL/