22:12 / E Mërkurë, 05 Tetor 2022 / GF

Abdixhiku: Fushata negative e VV-së vetëm dëshmon se sa të dobët dhe të frikësuar janë

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka komentuar videon që Vetëvendosje e publikoi dy ditë më parë, duke e quajtur VV-në të dobët dhe të frikësuar.

Abdixhiku ka thënë se kjo video është një reagim ndaj faktit se VV-ja ka humbur tashmë mbështetjen, ndërsa LDK-ja ka dyfishuar votat e saj.

Abdixhiku tha se është një fushatë dëshpërimi e cila e lëndon Kurtin më shumë se të tjerët. Për këtë qasje ai tha se qytetarët do ta ndëshkojnë Qeverinë.

“Pashë një video të dëshpëruar në internet nga Vetëvendosje. Kjo dëshmon se sa të dobët ndihen, sa të frikësuar janë në të vërtetë. Është një fushatë dëshpërimi, e cila më së shumti e lëndon Kurtin”.

“Kam një mesazh për ta. Ju mund të vazhdoni me gënjeshtrat dhe propagandën tuaj, ne do të vazhdojmë me të vërtetat dhe faktet. Ju keni dështuar të arrini dhe Qeveria juaj nuk ka asgjë tjetër për të ofruar përveç gënjeshtrave. Rezultati përfundimtar i kësaj do të jetë një ndëshkim masiv për Qeverinë, ju garantoj këtë”, përfundoi Abdixhiku.