16:38 / E Shtunë, 30 Qershor 2018 / indeksADMonline

Aeroplani mbërrin me vonesë, filmohen pamjet dramatike të pasagjerëve në aeroport

Një mbërritje e aeroplanit me vonesë afërsisht dy orë ka bërë që të tronditen disa udhëtarë më pas në aeroport.

Incidenti është filmuar në bord të një aeroplani, ku dyshohet se  si pasojë e fluturimit të vonuar të avionit, ka nxitur reagime e veprime të ndryshme të pasagjerëve.

Pamjet dramatike të filmuara tregojnë se si sigurimi e kap njeriun e tërbuar që po përballet me zemërimin e stafit nga qafa e tij dhe e fut në dysheme të avionit.

Më poshtë shikoni videon:

Momente më herët, thuhet se ai kishte sulmuar fizikisht një nga kujdestarët që dukeshin të tronditur dukshëm, transmeton Indeksonline.

Pasagjerët e tjerë kanë dëgjuar duke bërtitur dhe nxitur qetësinë ndërsa u përplasën me grindje.

Një dëshmitar i tha Mirror Online se burrat janë zemëruar me stafin dhe kanë refuzuar që të largohen nga aeroplani, një vendim që ata pohuan u mbështet nga disa pasagjerë që mbeshtetën kërkesat e tyre për t’u lejuar të fluturojnë.

Filmi i ngjarjes është postuar edhe në Twitter me mesazhin: “Një mbërritje me një vonesë 2 orë dhe një pritje të mjerueshme në bord që rezultoi me abuzime traumatike për të gjithë pasagjerët në aeroport.