09:01 / E Enjte, 22 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Aida Dërgutit i vije një ftesë nga gjykata, nuk e di arsyen për çka akuzohet

Deputetes së Kuvendit të Kosovës nga radhët e PSD-së dhe nënkryetarja e Kuvendit, Aida Dërguti me mëngjes ka marr një lajm jo të mirë.

Ajo përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se i ka arritur një ftesë për t’u paraqitur në Gjykatën Themelore sot në orën 09:30, përcjell Indeksonline.

Dërguti në këtë rast është ftuar si e akuzuar, derisa akoma nuk ka dijeni cila është arsyeja.

E pyetur nga komentuesit se për çka bëhet fjalë, Dërguti i është përgjigjur: …e marr vesh ne Gjykate Me siguri per ndonjerin prej aksioneve kur isha pjese e Vv-se. /Indeksonline/