21:40 / E Enjte, 10 Maj 2018 / indeksADMonline

Akhisar befason Fenerbahçen, shpallet kampion i Turqisë (Video)

Skuadra e Akhisar Genclik Spor është kampioni më i ri i Kupës së Turqisë.

Akhisar befasoi Fenerbahçen duke mposhtur 3 me 2 në stadiumin neutral, shkruan IndeksOnline.

Golat për fitoren e Akhisar i shënuan: Lopes, Sissoko dhe Barbosa. Kurse për ekipin e Fenerit; Fernando dhe Souza.

Kujtojmë që Fenerbahçe ishte kualifikuar në finale, fal mos-udhëtimit të Besiktasit.

Ky është titulli i parë në histori të Akhisarspor. Më së shumti tituj në histori të kësaj kupe, ka Galatasaray me 17 sosh./IndeksOnline/