22:07 / E Premte, 19 Janar 2018 / indeksADMonline

Aksident i rëndë në Has, gjashtë të lënduar

Policia e Kosovës në rajonin e Prizrenit rreth orës 17:40 minuta në fshatin Gjonaj në Has ka pranuar informatën se ka ndodhur një aksident në mes dy veturave.

Në këtë aksident kanë pësuar lëndime trupore gjashtë persona. Shkaktar i aksidentit dyshohet të jetë mospërshtatja e shpejtësisë së lëvizjes me kushtet dhe rrethanat në rrugë, transmeton Indeksonline.

Të lënduarit janë trajtuar në Emergjencë të spitalit Rajonal në Prizren./Indeksonline/