14:30 / E Enjte, 28 Maj 2020

Aktivisti bëhet gati për protestë, komenti i të fejuarës së tij është i “frikshëm”

Sot nga ora 17:00, aktivistët e Vetëvendosjes do të bëjnë një “provë protestë” në sheshet kryesore të Prishtinës.

Pjesëmarrës në këtë tubim do të ketë nga të gjithë qytetet e Kosovës, ku janë paralajmëruar të kenë masa mbrojtëse.

Një aktivist ka publikuar një fotografi nga përgatitjet që po bën për protestë me maskën dorezat dhe unazën e fejesës.

Por i menjëhershëm ka qenë reagimi i të fejuarës ku i ka kërkuar atij që unazën ta vendos mbi doreza. /IndeksOnline/

Mos i humb