12:26 / E Martë, 17 Tetor 2017 / indeksADMonline

Aktivistja e AAK-së emërohet zëvendësministre e kulturës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka emëruar sot zëvendësministre në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) nënkryetaren e gruas së AAK-së, Burbuqe Bakija – Deva.

Burbuqe Bakija – Deva, me profesion arkitekte, është aktiviste e hershme e AAK-së, në Gjakovë./AktivPress