12:53 / E Hënë, 03 Shkurt 2020 / indeksADMonline

Kurti, prezanton emrat e kabinetit qeveritar

Albin Kurti para deputetëve prezantoi kabinetin e tij qeveritar:


Avdullah Hoti – Zëvendëskryeministër i parë (LDK)
Haki Abazi – Zëvendëskryeministër i dytë (VV)
Anton Quni – Ministër i Mbrojtjes (LDK)
Lumir Abdixhiku – Ministër i Infrastrukturës dhe Ambientit (LDK)
Besian Mustafa – Ministër i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (LDK)
Hykmete Bajrami – Ministre e Arsimit (LDK)
Agim Veliu – Ministër i Punëve të Brendshme (LDK)
Vlora Dumoshi – Ministre e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (LDK)
Glauk Konjufca – Ministër i Jashtëm dhe Diasporë (VV)
Albulena Haxhiu – Ministre e Drejtësisë (VV)
Blerim Reka – Ministër i Integrimeve (VV)
Besnik Bislimi – Ministër i Financave dhe Transfereve (VV)
Rozeta Hajdari – Ministre e Ekonomisë (VV)
Arben Vitia – Ministër i Shëndetësisë (VV)
Emilja Rexhepi – Ministre e Administratës Publike
Dalibor Jevtiq – Komunitetet dhe Kthimi
Ivan Millojeviq – Zhvillimi Rajonal