13:15 / E Mërkurë, 26 Shkurt 2020

Kurti thërret një konferencë të jashtëzakonshme, kjo është arsyeja!

Kryeministri i Republikës, Albin Kurti ka thirrur konferencë shtypi për në orën 14:00.

Indeksonline mëson se Kurti ftoi gazetarët për të treguar rreth vendimeve që mori rreth këtyre ditëve.

Ndryshe, kryeministri Kurti, përmes një shkrese zyrtare e ka informuar kryetaren e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, rreth një vendimi të Hashim Thaçit sa ishte kryeministër.

Bëhet fjalë për implikimet kushtetuese të shkëmbimit të letrave të 19 prillit 2013, ndërmjet kryeministrit të atëhershëm z. Hashim Thaçi dhe sekretarit të përgjithshëm të atëhershëm të NATO-s, z. Anders Fogh Rasmussen.