11:56 / E Martë, 05 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Ali Lajçi, rugovasi që po e afron Haradinajn dhe Visar Ymerin? (Foto)

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ali Lajçi ka qenë një nga më aktivët në paralament para fillimit të seancës.

Deputeti rugovas duket urë lidhëse ndërsa pozitës dhe opozitës, përkatësisht Lëvizjes Vetëvendosje dhe Ramush Haradinajt.

Lajçi ka patur bisedime të vazhdueshme me shefin e partisë së tij, Visar Ymerin, me kryeministrin Haradinaj dhe deputetin Daut Haradinaj.

Kujtojmë se Lajçi ka qenë një nga kundërshtuesit e versionit për demarkacion të qeverisë Mustafa./Indeksonline/