16:43 / E Diele, 14 Tetor 2018 / indeksADMonline

Allegri dhe Juventus vetëm tri fitore larg rekordit që mban Milani

Juventusi është vetëm trei fitore larg për të barazuar rekordin që mban Milani.

Skuadra e Allegrit ka 10 fitore radhazi në këtë edicion ndërsa Milani i Capelos në vitin 1992 kishte fituar 13 ndeshjet e para atë edicion.

Tri ndeshjet e radhës për Juventusin duken të lehta në letër. Pas ndeshjeve ndërkombëtare, Zonja e vjetër pret Genoan para udhëtimit me Empolin ndërsa në ndëshjen e tretë pret Cagliarin. /IndeksOnline/