13:44 / E Martë, 24 Prill 2018 / indeksADMonline

Alonso nA� listA�n e a�?zezA�a�?, largohet nga Chelsea nA� fund tA� sezonit?

Skuadra e Chelseat do tA� bA�jA� ndryshime tA� mA�dha nA� afatin kalimtar tA� verA�s.

Ish-kampioni i PremierligA�s, do ta��i largojA� disa futbollistA�, dhe nA� kA�tA� listA� tA� a�?zezA�a�? duket se figuron edhe emri i Marcos Alonsos, transmeton IndeksOnline.

Alonso u transferua nA� Chelsea nga skuadra e Fiorentinas, dhe ishte lojtari kyA� nA� sezonin 2016/17, ku BlutA� e LondrA�s fituan titullin e PremierligA�s.

27-vjeA�ari ka zhvilluar afro 70 paraqitje me Chelsean dhe ka shA�nuar 13 gola. Por, nA� fund tA� kA�tij sezoni, ai do tA� largohet nga a�?Stamford Bridgea�?.

Ende nuk dihet se a ka oferta pA�r futbollistin spanjoll, por mediat thonA� se ai bA�n pjesA� nA� listA�n e tA� larguarve./IndeksOnline/