10:46 / E Enjte, 19 Prill 2018

Amazon krijon njA� internet tA� ri

Gjiganti i shA�rbimeve, Amazon vazhdon tA� sjellA� befasi. KA�saj radhe kompania e njohur ka krijuar njA� shfletues Android tA� quajtur Internet.

Ky internet momentalisht po testohet nA� Indi, para se tA� jetA� i disponueshA�m nA� AmerikA�. Aplikacioni A�shtA� shfaqur nA� dyqanin e aplikacioneve tA� Google Play qA� nga Marsi.

Aplikacioni ofron njA� shfletues interneti qA� mbA�shtet skedat private qA� nuk ruajnA� historinA� e shfletuesit dhe ka njA� faqe interneti qA� tregon lajme dhe tituj mA� tA� pA�rgjithshA�m pA�r pA�rdoruesit e tij./Indeksonline/

Temat:
Mos i humb