18:12 / E Premte, 01 Dhjetor 2023 / Gj. Sh

Ancelotti bën krashasimin mes Kaka dhe Bellingham

Jude Bellingham është transferi më i mirë i Real Madridit në vitet e fundit.

Futbollisti anglez ka shënuar 15 gola dhe ka dhënë katër asistime deri më tani në vetëm 16 ndeshje me klubij mbretëror, shkruan IndeksOnline.

Forma e jashtëzakonshme dhe ndikimi që ka te Real Madridi, ka bërë që Ancelotti ta krahasojë atë me ndikimin që kishte Rikardo Kaka te skuadra e Milanit.

“Jo, nuk mendoj se ne i kemi kërkuar ndonjëherë Bellinghamit të shënojë gola. Ai po e bën këtë sepse ka këtë aftësi fantastike për të arritur në zonën e kundërshtarit në kohën e duhur. Respekti që kemi për të është për punën që ai bën… jo për qëllimet.

Nuk e kam parë kurrë Di Stefanon të luajë. Në konferencën e mëparshme për shtyp e bëra krahasimin me Zidane… dhe… po, jam i befasuar prej tij, do të thosha se gjëja më e afërt është si hera e parë që pashë Kakën. Nuk po them që i ngjan atij, por ka ngjashmëri me Kakën.”, deklaroi Ancelotti./IndeksOnline/