07:40 / E Enjte, 09 Maj 2019 / indeksADMonline

Apex Legends po vjen në Android dhe iOS

Si do tja bëjnë Respawn dhe EA për të mbajtur ritmin në rritje të lojës shumë popullor Apex Legends? Të bëjë atë që bëri Epic me Fortnite duke sjellë lojën tek telefonët dhe tabletët.

EA tha se kompania do të lançojë versione të lojës battle-royale Apex Legends bazuar në Titanfall për platformat mobile. Kompania nuk foli rreth specifikave të lojës as datë ssë debutimit por tha se Android dhe iOS janë në planet e Apex Legends.

EA më shumë se askush ka nevojë që loja të zgjerohet në platformat mobile. Kompania zbuloi se fitimet kanë rënë ndjeshëm krahasuar me një vit më parë pavarësisht debutimit të Apex.

Edhe pse loja e madhe Anthem pati shitje të forta në ditët e para, nuk përmbushi dot pritshmëritë e kompanisë. Apex duhet të gjenerojë të ardhura të fuqishme për të mbështetur financat e kompanisë derisa titulli i ardhsëm i madh i EA të mbërrijë.