12:44 / E Enjte, 29 Mars 2018

Aplikacioni që cënon privatësinë në WhatsApp

Pas skandalit të Facebook për cënimin e privatësisë, tani WhatsApp mund të përballet me presion të njëjt. Ekspertët kanë zbuluar një aplikacion në iOS përdor tiparin e statusit online / offline të WhatsApp për të treguar përdoruesve se sa shpesh e përdorin WhatsAppin, ku nbdodhen, kur shkojnë në shtrat dhe sa biseda në ditë i bëjnë.

Poashtu, ky program zbulon nëse një përdorues i ëhatsApp është online ose jo.

Njohësit e kësaj fushe kanë thënë se do të ishte mirë që WhatsApp të çaktivizonte këtë funksionalitet në mënyrë që të ruajmë të paktën një pamje të privatësisë në jetën tonë./Indeksonline/

Temat:
Mos i humb