11:56 / E Enjte, 10 Maj 2018 / indeksADMonline

Apple i ka gati bateritë zëvëndësuese të iPhone

Apple ka njoftuar se i ka gati bateritë zëvëndësuese të iPhone. Të gjithë përdoruesit që kanë patur probleme me bateri për të shkak të gabimit të kompanisë do të marrin bateritë zëvëndësuese në dyqanet e Apple.

Vitin e kaluar Apple konfirmoi se procesorët e përdorur në iPhone 6, 6S, 7 dhe SE ishin ngadalësuar për shkak të probleme me bateri, ndërsa kishte premtuar se do të kompensoi të gjithë përdoruesit./I ndeksonline/

Temat: