10:00 / E Martë, 01 Maj 2018 / indeksADMonline

Apple këtë muaj pritet të prezantoj iPhonin e saj të ri (Foto)

Apple pritet që këtë muaj të paraqes modelin e ti të iPhone SE 2. Modeli i dytë i këtij smartfoni, gjithashtu pritet të jetë më i përballueshëm nga ana e çmimit.

Duket se kjo pajisje do të jetë e para që Apple do të aplikoj teknologjinë e mbushjes së baterisë pa tela.

Gjithashtu ka të ngjarë që të mbajë ekranin prej 4 inç dhe butonin “Home”, për ndryshim të cilin nuk pritet të jetë në Iphone 10.

SE 2 mund të ketë një procesor A10 Fusion për të mbështetur rezolucionin 4K. /Indeksonline/

Temat: