20:32 / E Enjte, 21 Shkurt 2019

Apple po krijon një kartë krediti

Gjiganti teknologjik, Apple ka njoftuar që është duke bashkëpunuar me ‘Goldman Sachs’ për të lansuar një kartel krediti.

Kjo kartel krediti do të lansohet gjatë këtij viti, transmeton Indeksonline.

Emri i saj do të jetë “Apple Pay Card”. Ajo do të jetë e integruar me aplikacionin ‘Apple Wallet’.

 Me anë të “Apple Pay Card” mund të menaxhoni paratë dhe borxhet./Indeksonline/