14:56 / E Hënë, 16 Prill 2018

Arrestohen dy persona pA�r vjedhje tA� rA�ndA� nA� tentativA�

Sot rreth orA�s 04:00, zyrtarA�t policor tA� stacionit Qendra nA� PrishtinA�, kanA� arrestuar nA� flagrancA� dy persona tA� dyshuar, deri sa po tentonin tA� kryenin njA� vjedhje nA� rrugA�n a�?Sylejman Vokshia�?nA� PrishtinA�.

PA�rmes linjA�s emergjente policia ka pranuar informatA�n, pA�r njA� vjedhje nA� progres dhe menjA�herA� nA� vendin e ngjarjes kanA� dalA� tA� gjitha njA�sitet e nevojshme policore, dhe kanA� ndA�rmarrA� njA� aksion tA� shpejtA�, i cili ka rezultuar me arrestimin e dy personave tA� dyshuar: K.Y., mashkull, 32 vjeA�, shtetas i RepublikA�s sA� KosovA�s dhe Gj.K., mashkull, 27 vjeA�, shtetas i RepublikA�s sA� KosovA�s.

Gjithashtu pA�r ekzaminim mA� tA� thellA� nga ana e policisA�, A�shtA� konfiskuar edhe vetura Pegueot me targa tA� RepublikA�s sA� KosovA�s, nA� tA� cilA�n A�shtA� gjetur dhe konfiskuar njA� sasi e vogA�l e substancA�s sA� dyshuar narkotike.

Hetuesit policor po kryejnA� tA� gjitha veprimet e nevojshme hetimore e procedurale lidhur me rastin nA� fjalA� si dhe rreth 20 raste tA� tjera tA� natyrA�s sA� njA�jtA� nA� tA� cilat dyshohet tA� jetA� i pA�rfshirA� njA�ri prej tA� arrestuarve./Indeksonline/