10:56 / E Mërkurë, 08 Maj 2019 / indeksADMonline

Arrestohet i dyshuari në Pejë, e kanosi një person përmes telefonit

Policia e Kosovës, Stacioni policor në Pejë më 6 maj rreth orës 01:26, ka bërë të ditur se një viktimë ka raportuar se është kanosur përmes telefonit nga një person i dyshuar.

Njësiti i Hetimeve të Stacionit Policor në Pejë, kanë ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme, është intervistuar viktima, dhe rasti është iniciuar vepër penale ‘Kanosje’.

Lidhur me këtë është njoftuar prokurori i shtetit dhe në koordinim të plotë në vazhdën e hetimeve intensive, me datë 07.05.2019 pas një pune operativo-hetimore hetuesit kanë arritur që ta identifikojë dhe arrestojnë të dyshuarin: A. P. lindur me 1983 m/k/sh.

Të dyshuarit pas intervistimit nga hetuesit policor, prokurori i shtetit urdhëron masën e ndalimit për të vazhduar me procedura të mëtutjeshme.

Hetuesit janë duke punuar për të sqaruar të gjitha rrethanat dhe motivin e kësaj vepre penale. /Indeksonline/