22:53 / E Premte, 09 Qershor 2023 / Gj. Sh

Arrihet marrëveshja, shitet klubi i njohur anglez

Klubi anglez, Leeds United do të bëhet me pronar të rinjë.

Përmes një deklarate zyrtare, Leeds United konfirmon se është arritur marrëveshja mes Aser Ventures dhe 49ers Enterprises për blerjen e klubit, shkruan IndeksOnline.

Të dyja palët vazhdojnë të punojnë për detajet, dhe përditësime të mëtejshme do të sigurohen së shpejti.

Leeds nuk arriti të mbetet në Premierligë, dhe i gjithë fokusi i klubit mbetet te një rikthim i shpejtë në elitën e futbollit anglez./IndeksOnline/