19:03 / E Enjte, 19 Prill 2018

Arrihet marrA�veshja? Whyte a�� Pulev, kush fiton pA�rballet me Joshuan?

Dillian Whyte do tA� rikthehet nA� ring gjatA� kA�tij viti, ndA�rsa promotori i njohur, Eddie Hearn ia ka gjetur kundA�rshtarin.

Sipas mediave britanike, Whyte do tA� pA�rballet me Kubrat Pulevin, gjatA� kA�saj vere, transmeton IndeksOnline.

a�?21 korriku A�shtA� data e mundshme e Dillian Whyte, por ende jemi duke kA�rkuar kundA�rshtarin, qA� me gjas mund tA� jetA� Kubrat Puleva�?, ka thA�nA� Hearn.

Hearn gjithashtu thotA� se fituesi i kA�tij dueli ka gjasa tA� mA�dha tA� rrahet me kampionin botA�ror tA� peshave tA� rA�nda, Anthony Joshua.

Por, ekziston mundA�sia qA� njA� duel mes Whyte dhe Joshua tA� ndodh mA� shpejtA�, nA�se Wilderi nuk i pranon ofertat.

a�?NA�se Deontay Wilder nuk rrahet dhe nuk i pranon ofertat tona pA�r ta��u pA�rballur me Joshuan, atA�herA� Whyte A�shtA� duke pritura�?, shtoi promotori i njohur./IndeksOnline/