23:02 / E Enjte, 29 Tetor 2020

Arsenali i fortë për Dundalk, Roma nuk tregon asgjë e Napoli me zor ia del ndaj Sociedadit

Tashmë kanë përfudnuar edhe tri takimet e orës 21:00 në kuadër të rundit të dytë të fazës së grupeve në evropa Ligë.

Arsenali u treguan të zot në këtë ndeshje ndaj Dundalk, pasi shënuan tre gola përmes Nketiah, Willock dhe Pepe, të ciltë e vendosin epilogun e këtij takimi në 3:0, shkruan IndeksOnline


Roma nuk ishte e “gjallë” sonte, pasi barazoi pa gla me klubin e CSKA Sofia.

Ndërkaq, Napoli i Hysajt e Rrahmanit me zor e fitoi takimi me rezultat 0:1 ndaj Real Sociedadit, ku nuk kishte minuta për mbrojtësin e Kombëtare së Kosovës.