08:44 / E Enjte, 13 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Artistët më të kërkuar në Google për vitin 2018

Google ka zbuluar muzikantët me më shumë kërkime në google në vitin 2018 në raportin vjetor të tyre të Vitit. Raporti detajon njerëzit, temat, ngjarjet dhe vendet më të kërkuara gjatë gjithë vitit.

Ylli i muzikës pop Demi Lovato eshtë në vendin e parë në tabelë pas vuajtjes së një mbidozë në korrik. Ajo u nominua kohët e fundit për një Grammy për Best Pop Duo për paraqitjene saj në këngën e Christina Aguilera ‘Fall in Line’.

Vjen në vendin e dytë Spice Girls. 2018 ishte mbushur me thashetheme ribashkimi që më në fund vajzat pranuan kthimin e tyre muajin e kaluar.

Vendi i tretë shkon në Cardi B, i cili lëshoi ​​albumin e saj të parë debutues “Invasion of Privacy” në prill. Reperja më vonë ka bërë tituj për grindjen me Nicki Minaj dhe ndarjen nga burri i saj, Migos anëtar Offset.

Childish Gambino është në vendin e katërt, pas publikimit të këngës së tij politike “This is America”. Klip  nga regjisori Hiro Murai nxiti një debat të përhapur mbi mesazhet provokative dhe të fshehura.

Ja artistët më të kërkuar në Google për vitin 2018

  1. Demi Lovato
  2. Spice Girls
  3. Cardi B
  4. Childish Gambino
  5. Tallia Storm
  6. George Ezra
  7. Sigrid
  8. Fleur East
  9. Kendrick Lamar
  10. Rick Ross