14:04 / E Diele, 16 Shtator 2018 / indeksADMonline

Asistentët digjital po ndihmojnë njerëzit të jenë në rrjedhë me më të rejat

“Cilat janë lajmet më të reja” është bërë si një lloj refreni për përdoruesit e asistentëve digjital, transmeton Indeksonline.

Pajisjet sikurse Alexa e Amazon, Google Home apo Apple HomePod po japin çdo ditë më shumë përmbledhje të lajmeve për pronarët e tyre. Me këtë njerëzit po mund të jenë në hap me çdo lajmë të ri.

Sipas një studimi, 32% e Amerikanëve i përdorin asistentët digjital. Ndërsa në Amerikë, Britani, Gjermani dhe Korenë Jugore, 44% e njerëzve përdorin asistentët digjital për të marrë lajmet më të fundit. /Indeksonline/