19:09 / E Martë, 27 Shkurt 2024 / MSH

Autoritetet ruse arrestojnë avokatin e Alexei Navalnyt

Avokati që përfaqëson të ndjerin ish-liderin e opozitës ruse, Alexei Navalny është arrestuar në Moskë, raportojnë mediat ruse.

Vasily Dubkov shoqëroi nënën e Navalny-t teksa ajo u bëri thirrje autoriteteve që të kthenin trupin e djalit të saj javën e kaluar.

Gazeta Novaya Gazeta Europe dhe SOTA kanë raportuar për ndalimin e tij, shkruan Sky News.