20:23 / E Premte, 22 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Avokati Koci: Ideja për shfuqizimin e Tribunalit, e tmershme!

Avokati kosovar, Arianit Koci ka folur rreth ides së deputetëve për shfuqizimin e Tribunalit të Speciales.

Koci ka theksuar se është vërtet e tmershme një gjë e tillë. Sipas tij, kjo tregon pasqyrën e vërtët të shtetit tonë, transmeton Indeksonline.

Postimi i plotë i Kocit:

Vet ideja për shfuqizimin e Tribunalit është e tmerrshme dhe tregon se çfarë shteti kemi ndërtuar, dhe çfarë kaste politike na udhëheqë.

Në fakt, me këtë mentalitet primitiv politik që e kemi instaluar, shfuqizimi i Gjykatës Speciale mund të jetë gjeja më e mirë që mund t’i ndodh Kosovës.

Të mos shtiremi: duhet të vetëdijësohemi, emancipohemi dhe ta fillojmē ndērtimin e shtetit prej fillimit./Indeksonline/