17:34 / E Shtunë, 07 Dhjetor 2019

Bajerni mposhtet nga lideri, 7 pikë larg kreut

Bayern Munich është mposhtur me rezultat të ngushtë 2:1 nga Borussia Monchengladbach.

Ishte Perisic që shëni për t’i kaluar bavarezët në epërsi, por kjo ishte krejt çfarë bënë ata.

Vendasit arritën ta përmbysin rezultatin dhe ta fitojnë krejt ndeshjen, shkruan Indeksonline.

Me këtë fitore, Monchengladbach prin me 31 pikë, ndërsa Bajerni gjendet në pozitën e 6-të me 24 pikë./Indeksonline/

Mos i humb