14:27 / E Hënë, 20 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Ballisti bëhet baba, lajmin e merr në burgun e Dubrovnikut

Ballist Morina qëndron i burgosur prej afro tre muajsh n Dubrovnik të Kroacisë në pritje të një urdhërim ekstradimi në Serbi

Por, teksa ai e ka apeluar ekstradimin një lajm i gëzueshëm ka mbërritur në jetën e tij.

Ballist Morina është bërë baba i një djali që do të mbajë emrin Flamur, në respekt të gjestit të babait të tij gjate ndeshjes Shqipëri-Serbi, ku ngriti dronin me banerin Autochtonus.

Sipas familjarëve djali gëzon shëndet dhe lajmi i ka shkuar së pari Ballistit në qeli.