18:28 / E Diele, 04 Mars 2018 / indeksADMonline

Barcelona – Atletico Madrid, lojtari dhe dështimi i ndeshjes (Foto)

Barcelona ka mposhtur rivalin direkt për titullin e La Ligas, Atletico Madrid me rezultat minimal 1-0.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Messi nga gjuajtja e lirë që i solli fitoren skuadrës së tij.

Argjentinasi u vlerësua me notën më të lartë në këtë ndeshje, 8.7.

Ndërsa ylli i Atleticos, Antonie Griezmann është vlerësuar futbollisti më i dobët në këto 90 minuta. /IndeksOnline/