10:36 / E Enjte, 19 Tetor 2017 / indeksADMonline

Barcelona, City dhe Juventus në garë për yllin e Dortmundit

Tre skuadrat e mëdha evropiane, Barcelona, Manchester City dhe Juventus janë duke u interesuar për mesfushorin e Borussia Dortmund, Julian Weigl

Mesfushori 22 vjeçar, Julian Weigel edhe këtë sezon ka vazhduar me paraqitje të mira për Borussia Dortmund.

Kështu ai ka zgjuar interesimin e tre skuadrave të mëdha evropiane, Barcelona, Manchester City dhe Juventus, shkruan CalcioNews24.

Gjermani llogaritet si një nga mesfushorët më të talentuar jo vetëm në Bundesliga, por edhe në Evropë.

Më herët për Weigl ishte interesuar edhe Real Madrid. /Express