22:53 / E Martë, 05 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Barcelona e Juventus lehtësisht në fazën tjetër (Video)

Barcelona ka mposhtur Sportingun me rezultat 2-0 në ndeshjen e xhiros së fundit të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Golat për Barcën i shënoi Alcacer dhe një autogol i Mathieu për t’i dhënë tri pikë që e mbajnë Barcën në vendin e parë.

Në ndeshjen tjetër Juventusi fitoi kundër Olympiacosit me rezultat 2-0.

Golat për italianët i shënuan Cuadrado në minutën e 15-të dhe Bernandeschi në fund të ndeshjes.

Barca kualifikohet si e para me 14 pikë ndërsa nga vendi i dytë në fazën tjetër kalon Juventusi me 11 pikë.

Sportingu do të luajë në Europa Ligë, ndërsa grekët e Olympiacos e përfundojnë këtu garat evropiane për këtë sezon. /IndeksOnline/