21:18 / E Mërkurë, 07 Mars 2018 / indeksADMonline

Barcelona fiton trofeun e parë këtë vit  (Video)

Barcelona është shpallur kampion i superkupës së Katalonisë, shkruan indeksonline.

Blaugranët në finale mposhtën Espanyolin nga penalltitë me rezultat 5-4.

Koha e rregullt dhe ajo shtesë përfundoi pa gola.

Kujtojmë se Barca në këtë ndeshje u paraqit pa yjet, si Messi, Suarez, Iniesta, Busqets etj. /IndeksOnline/