09:17 / E Enjte, 23 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Barcelona përgatit katër superblerje për ta bindur Messin të qëndroj

Bosi i Barcelonës , Ernesto Valverde, i ka vënë në shënjestër katër lojtarëve të mëdhenj për të rritur skuadrën e tij në janar në mënyrë që Lionel Messi të jetë i lumtur.

Messi thuhet të ketë qenë i zhgënjyer nga një numër sulmuesish të klubit në vitet e fundit, me lojtarët si Andre Gomes dhe Paco Alcacer në mesin e atyre që thuhet se e kanë nënshtruar yllin argjentinas, shkruan indeksonline.

Diario Gol pretendon se këta janë katër lojtarët që Valverde beson se do të bindë golashënuesin më të mirë të Barcelonës për të kryer të ardhmen e tij afatgjatë në klub.

Philippe Coutinho

Pavarësisht dështimit në ofertën e tyre për të sjellë Coutinho në Spanjë gjatë verës, Barcelona pritet të provojë përsëri vendosjen e Liverpulit me një ofertë të madhe parash që thuhet se është në tubacion.

Thomas Lemar

Francezi ishte e lidhur fort me Arsenalin dhe Liverpoolin gjatë verës, por përfundoi duke qëndruar me kampionët e Ligue 1 dhe tani thuhet se është në listën e  Valverde.

Mesut Ozil

Me kontratën e tij deri në fund të sezonit, ylli i Arsenalit Ozil mund të jetë një alternativë më e lirë ndaj Coutinhos me Barcën që raportohet të paguaj një çmim të prerë 17.5 milionë funte.

Nabil Fekir

Ndoshta më së paku i njohur nga kuarteti, Fekiri ka filluar sezonin në formë elektrike me njëmbëdhjetë gola për Lyon. /IndeksOnline/