22:40 / E Mërkurë, 07 Mars 2018 / indeksADMonline

Baseli ia prishë statistikat Cityt, por jo matematikat! (Video)

Manchester City ka kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve pasi ka eliminuar Baselin me rezultat të përgjithshëm, 5-2.

Edhe pse u mposhtën me rezultat 2-1, ata vinin në këtë ndeshje me avantazh prej 4-0.

Për Manchester Cityn shënoi Gabriel Jesus ndërsa për zviceranet realizator ishte Mohamed Elyounoussi dhe Michael Lang. /IndeksOnline/