11:29 / E Enjte, 15 Nëntor 2018

Shaqiri dhe Xhaka nuk harrojnë ta urojnë klubin ku u zhvilluan si futbollistë

Baseli feston sot përvjetorin e themelimit si klub.

Klubi zviceran u themelua më 15 nëntor të vitit 1893, teksa sot bëhen 124 vite nga themelimi.

Baseli është një klub, ku janë zhvilluar e vazhdojnë të zhvillohen shumë futbollistë shqiptar, transmeton IndeksOnline.

Image result for xhaka shaqiri basel

Rast konkret janë Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka, të cilët sot luajnë në klube të mëdha evropiane.

Saktësisht, Shaqiri e Xhaka sot luajnë te Liverpooli, respektivisht tek Arsenali, ku gëzojnë reputacion të madh.

E dyshja në fjalë nuk ka harruar ta urojnë ish-klubin e tyre për përvjetorin e themelimit./IndeksOnline/

Mos i humb