10:49 / E Shtunë, 04 Maj 2019 / indeksADMonline

Befasuese, por e vërtetë, Roma në negociata të avansuara me Mourinhon

Gazeta e besueshme franceze, L’Equipe shkruan se Roma është në bisedime të avansuara me Jose Mourinhon. James Pallota i ka oruar teknikut portugez kontratë 3 vjeçare.

Mourinho ka pranuar të futet në bisedime, por ka një kusht primar. Kualifikimi i Romës në Ligën e Kampionëve është kushti kryesor i Mourinhos.

Trajneri portugez raportohet se ishte duke e pritur një ofertë nga PSG, por pasi që e kuptoj se Tuchel do të vazhdojë, ai ka shikuar mundësinë e rikthimit në Serie A.

Pallota i ka premtuar Mourinhos transfere dhe ndikim 100% në rindërtimin e skuadrës./Indeksonline/