20:52 / E Enjte, 08 Mars 2018 / indeksADMonline

Berisha heroi i Salzburgit, Atletico mposht Lokomotivën (Video)

Skuadra e Salzburgut ka fituar në ndeshjen e parë përball Borussia Dortmund.

Ekipi austriak mposhti Dortmundin midis “Iduna Park” me rezultat 2-1, shkruan IndeksOnline.

Dy golat për mysafirët i shënoi mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha.

Të vetmin për vendasit e shënoi Schurrle.

Fitore këtë raund arriti edhe Atletico Madrid, që mposhti Lokomotivën e Moskës me rezultat 3-0.

Golat për ekipin e Simeones i shënuan: Ninguez, Koke dhe Diego Costa.

Ndeshjet e kthimit zhvillohen javën e ardhshme më 15 mars./IndeksOnline/