18:03 / E Hënë, 03 Shkurt 2020 / indeksADMonline

Betohen ministrat e ‘Qeverisë Kurti’

Pasi u votua formimi i Qeverisë së Re, kryeministri i ri Kosovës, Albin Kurti lexoj betimin për ministrat e ri.

Njëzëri të gjithë ministrat u betuan që të punojnë në mënyrë të ndershme. Qeveria Kurti u votua me 86 vota për dhe asnjë kundër, transmeton Indeksonline.

Pasi betimit, Albin Kurti po mban një fjalë rasti për të gjithë deputetët.