08:43 / E Enjte, 19 Prill 2018

Bisedime a�?kokA� me kokA�a�? pA�r duelin Joshua a�� Wilder

Bota e Boksit A�shtA� duke e pritur njA�rA�n nga ngjarjet mA� tA� mA�dha kA�tA� vit.

NjA� duel nA� mes tA� Anthony Joshua dhe Doentay Wilder do tA� prodhonte njA� kampion tA� padiskutueshA�m tA� peshave tA� rA�nda.

Promotori i boksierit britanik, Eddie Heran dA�shiron njA� takim me kampin e Deontay Wilder javA�n e ardhshme pA�r tA� nisur negociatat.

SiA� u zbulua nga SunSport, Joshua A�shtA� rreshtuar pA�r t’u pA�rballur me amerikanin dy herA� kA�tA� vit nA� njA� garA� qA� mund tA� organizohet nA� Wembley dhe pastaj nA� Las Vegas.

“Ne kemi bA�rA� njA� ofertA� javA�n e kaluar, ne ende nuk kemi dA�gjuar prej tyrea�?.

“UnA� do tA� shikoj tA� takohem me ta nA� Nju Jork, tA� bA�hem ballA� pA�r ballA� me ta, ta��i shoh nA� tA� bardhA�t e syve tA� tyre dhe tA� shohim nA�se mund tA� bA�jmA� njA� marrA�veshjea�?.

“Ne kemi bA�rA� njA� ofertA� qA� ndjejmA� se A�shtA� thelbA�sore, nA�se nuk jemi tA� lumtur tA� flasim pA�r numrat dhe tA� shohim edhe idetA� e tyrea�?.

“Anthony e bA�ri tA� qartA� – kjo A�shtA� lufta tjetA�r qA� dA�shiron, lufta me Deontay Wilder.

“Ne kemi marrA� vetA�m pA�r tA� gjetur tA� drejtA�n dhe ne do tA� pA�rpiqemi pA�r tA� bA�rA� atA� javA�n e ardhshme nA� Nju Jorka�?.

Joshua A�shtA� urdhA�ruar qA� tA� zgjidhA� njA� mbrojtje tA� titullit tA� WBA kundA�r Aleksander Povetkin por Hearn kA�mbA�ngul qA� fokusi kryesor i AJ A�shtA� sigurimi i takimit me Wilder.

Temat: